Επίσκεψη του Σεβασμιότατου Μητροπολίτη Φθιώτιδας κ.κ. Συμεών στο ΕΠΑ.Λ. Αταλάντης

Την Τρίτη 19 Μαρτίου 2024, ο Σεβασμιότατος Μητροπολίτης Φθιώτιδας κ.κ. Συμεών  συνοδευόμενος από τον Δήμαρχο Λοκρών κ. Ζεκεντέ Αθανάσιο,  τον Διευθυντή του Ιερού Επισκοπείου Ταλαντίου και Λοκρίδος, Αρχιμ. π. Δημήτριο Ζελιαναίο, τον Αρχιδιάκονο π. Νικόλαο Πολυζώη και την Αντιδήμαρχο Παιδείας του Δήμου Λοκρών κ. Καζάνα Παναγιούλα,     επισκέφτηκε για δεύτερη φορά στην ποιμαντορία του, στο ΕΠΑΛ Αταλάντης, όπου έγινε δεκτός με ενθουσιασμό από καθηγητές και μαθητές. Στο προαύλιο του σχολείου ο κ. Συμεών, όχι μόνο μίλησε κατάλληλα στα παιδιά αλλά και απάντησε σε πολλές ερωτήσεις και απορίες τους, ενώ επί αρκετή ώρα ανταποκρίθηκε στο αίτημα των παιδιών για άμεση και προσωπική επικοινωνία μαζί του. Ο Διευθυντής του σχολείου κ. Λαμπρινίδης Δημήτρης εκ μέρους της εκπαιδευτικής κοινότητας πρόσφερε ενθύμιο στον Ποιμενάρχη της Λοκρίδας κ. Συμεών και εκείνος με τη σειρά του  δώρισε εικόνα του Οσίου Βησσαρίωνος του Αγαθωνίτου στο σχολείο. Ευχαριστούμε θερμά τον Σεβασμιότατο για την επίσκεψη και την ευλογία του.