Επίσκεψη Σεβασμιοτάτου Μητροπολίτη Φθιώτιδας κκ.Συμεών στο Σχολείο μας

ΔΕΙΤΕ ΕΔΩ ΒΙΝΤΕΟ ΤΗΣ ΕΠΙΣΚΕΨΗΣ

Παρασκευή 21 Φεβρουαρίου 2020, μια ξεχωριστή ημέρα, μια ημέρα γιορτής για το ΕΠΑ.Λ. Αταλάντης και για την πόλη ολόκληρη!!!!!
Είχαμε την ιδιαίτερη τιμή να μας επισκεφθεί, ο Μητροπολίτης Φθιώτιδας κ.κ. Συμεών συνοδευόμενος από Σεβαστούς Πατέρες της τοπικής Εκκλησίας μας, τον κ. Δήμαρχο Λοκρών και Δημοτικούς Συμβούλους.
Ο Μητροπολίτης ενημερώθηκε από τον Διευθυντή και τους εκπαιδευτικούς του Σχολείου για την λειτουργιά του, ξεναγήθηκε στους εργαστηριακούς χώρους εκπαίδευσης και στη συνέχεια μίλησε σε όλους τους μαθητές και εκπαιδευτικούς μοιράζοντας απλόχερα τις πατρικές ευχές του. Ευχήθηκε στους μαθητές να πραγματοποιηθούν οι στόχοι που έχουν θέσει με την επιλογή τους να φοιτούν στο Επαγγελματικό Λύκειο. Είπε στα παιδιά ότι προσεύχεται γι αυτά, έτσι ώστε να εισπράττουν αλλά και να δίνουν απλόχερα αγάπη!!! Μας ενημέρωσε για την αποστολή της εκκλησίας και απάντησε σε ερωτήσεις μαθητών.
Τον Ευχαριστούμε πολύ!!