Μαθαίνουμε να ζούμε εν μέσω πανδημίας

Σήμερα 14 Απριλίου 2020 μαθητές της Α΄ τάξης του ΕΠΑ.Λ. Αταλάντης, συμμετείχαν σε συνεδρία μέσω The Tipping Point in Education με θέμα: «Μαθαίνουμε να ζούμε εν μέσω πανδημίας» Στα παιδιά μίλησε ο κ. Κωνσταντίνος Νίκου που είναι Σύμβουλος Ψυχικής Υγείας-Ψυχοθεραπευτής. Ήταν μια συνεδρία στην οποία ο ομιλητής εξέπεμπε ένα κύμα γαλήνης και ηρεμίας!!! Σαφέστατες οι συμβουλές του προς τους μαθητές μας και υπεύθυνες οι απαντήσεις του. Η σημερινή συνάντηση μας έδωσε λύσεις σε ότι έχει να κάνει με τη διαχείριση του χρόνου αλλά και των συναισθημάτων μας καθώς επίσης και της ψυχικής μας υγείας σε αυτή τη δύσκολη περίοδο. Ανανεώσαμε το ραντεβού μας αυτή τη φορά στο σχολείο μας όταν οι συνθήκες το επιτρέψουν. Σας ευχαριστούμε πολύ κύριε Νίκου.